Likvidace štěnic

Provádíme likvidaci štěnic v Praze a SČ


Štěnice

Obecný popis štěnice domácí:

Jedná se o druh ploštice velikosti 1 až 7mm. Líhnutí z vajíček trvá 1 - 3 týdny. Doba vývoje do 2 měsíců,dle okolních podmínek. Teplota, potrava. Doba života do 1 ½ roku. V hodně chladném prostředí ( matrace na balkoně ) se razantním způsobem zpomaluje líhnutí štěnic z vajíček.


Nejčastější chyby při zjištěné přítomnosti štěnic.

Provádění dezinsekce svépomocí.

Opuštění zamořeného prostoru nebo přestěhování jinam.

Ošetření pouze zamořené části bytové jednotky. Vždy ošetřujeme celý byt.

Demontáž nábytku delší dobu před ošetřením. Pokud je nutná demontáž, tak zásadně přímo před aplikací.

Odstranění nábytku z ošetřovaného prostoru.

Nejhorší je přesunout napadený nábytek na chodbu domu nebo odnést k popelnicím. Během odnosu se vytratí vajíčka nebo živí jedinci, kteří následně zamoří celý dům.

Provádíme likvidaci štěnic - chemicky nebo teplem

Možnost: pára + postřik + aerosol

Tepelná likvidace je vhodná především pro hotely

Jak na štěnice:

Hubení štěnic je dosti náročná záležitost. Svépomocí je možno se štěnic zbavit pouze v případě zcela čerstvého zasažení. Většinou maximálně do jednoho týdne, od prvních štípanců. Je, ale nutné připomenout, že prvotní štípance se na pokožce vyskytují se zpožděním až 10-ti dnů. Na 99% je nutné kontaktovat specializovanou firmu. Ušetříte čas, ale i peníze při neustálém kupování různých běžně dostupných přípravkům proti štěnicím. I když v různých prodejnách a na e-shopu tvrdí, že přípravek je určen na štěnice. Tak tyto prostředky na ně většinou nezabírají. Dobře učinkují na jiný a málo odolný hmyz. Potřebují pouze zvýšit prodejnost onoho prostředku. Nehledě na potřebném množství prostředku. Nakonec zcela zbytečně utratíte peníze za různé prostředky a budete stejně nuceni kontaktovat odbornu firmu. V současné době se k hubení štěnic používají prostředky, které se míchají dohromady. Tyto prostředky jsou pouze pro profesionální použití, tudíž není možné někde koupit.

Je nutné provést ošetření celé bytové jednotky. Provádí se postřik celého prostoru místnosti ( postele, stěny, za skříněmi, atd. ) A následně se byt napustí dezinsekčním prostředkem ve formě teplého, studeného aerosolu nebo zadýmováním . Zadýmování prostoru není v panelákových domech zcela ideální, z důvodu možného proniknutí kouře do jiných bytových jednotek. Zadýmování je náročné na důkladné zatěsnění ošetřovaného prostoru. Nepříjemné je i opuštění bytu až na 24 hodin. ( i více, dle druhu prostředku ) Aerosol je v tomto případě vhodnější. Postačuje byt opustit na 2 až 6 hodin / dle typu aerosolu.

Ošetření proti štěnicím je nutné za pár týdnů zopakovat. Ve většině případech postačují 2 ošetření. Ale v některých případech i více. Mezi ošetřeními je nutné aby v napadeném prostoru štěnicemi někdo přespával. Pokud nechcete v bytě přespávat, dají se štěnice ,,jakoby'' ošálit jiným způsobem. Štěnice musejí mít důvod k pohybu aby přelezli po co největší ošetřené ploše. I po přelezu insekticidu může dojít k pokousání než dojde u štěnice k úmrtí. Po první aplikaci je nové pokousání zcela běžné.

Likvidaci štěnic můžete objednat na

tel: 731 118 508 - 223 015 172

Diskrétnost: v případě větší diskrétnosti, nás při objednání požádejte o parkování vozidla dále od vašeho domu.

Potrava štěnice:

Hlavním potravním zdrojem štěnice je: člověk. V nouzi postačuje některé z domácích zvířat, jako jsou kočka, pes, morče, atd. Štěnice pije krev jedenkrát týdně. Samice štěnice domácí potřebuje větší příjem potravy krve než samci. Přítomnost hostitele cítí štěnice i přes zeď.

Jak se nám domácí štěnice objeví v bytě:

Nejčastější příčinou bývá zavlečení štěnic z dovolených. Různých pobytů v hotelích, penzionech, ubytovnách, atd. Stačí cestovní zavazadla vložit pod zamořenou postel a štěnice se v ní rádi zabydlí. Štěnice si můžete přinést s nábytkem, jak novým tak starým z bazaru. U popelnic bývá často vyhozený nábytek, který je zamořen štěnicemi. I toto je zdroj zavlečení štěnicemi při venčení psa. Dalším zdrojem může být nezodpovědné vynášení zamořeného nábytku. Nábytek se nedoporučuje v průběhu ošetření deratizační firmou odnášet z bytové jednotky nebo jiného ubytovacího zařízení. Z nezabalených postelí se při přenosu mohou uvolnit vajíčka nebo spadnout živé štěnice. Tímto způsobem dochází k zamoření celého domu. Štěnice mohou přilézt i od sousedů. Bývá to v případech kdy je bytová jednotka zamořena už delší dobu, ( samičky utíkají před obtěžujícími samečky ) nebo nájemníci na několik dnů a týdnů, opustí zasažené místo. Z tohoto důvodu dochází k migraci štěnic do jiných bytových prostorů. Ideální pro přelez štěnic jsou trubky od topení. Je nutné utěsnění těchto prostorů silikonem. Bohužel prostor stupaček na wc je při velkém zasažení trvalým problémem.

Bezchemická 100% likvidace štěnic teplem

Jak se pozná, že máme v bytě štěnice:

Štípanci! Jste neustále poštípaní a stále jste nenašli žádný hmyz. U kožních lékařů dříve docházelo se záměnami za kopřivku. Přítomnost štěnic se nejlépe pozná podle jejich trusu. Nejčastěji na roštu postele, černé tečky jako mušince. Při navlhčení a přejetí prstem vznikne tmavá šmouha. Z nenatřeného dřeva se černé tečky nedají prakticky odstranit. ( jedná se o krev ) Jsou i bytové jednotky, kde jsou štěnice během dne běžně viditelné na stěnách v řádu desítek. Rošty i matrace jsou na většině míst černé od štěničího trusu.

Jak vypadá štípanec od štěnice

U každého jinak. Někdo má štípance v řadě za sebou ( řetízek ) nebo na každé části těla pouze jeden štípanec. Záleží jak se štěnice napila krve nebo jak byla při sání rušena. U někoho se kousnutí objevují pár hodin a u jiných to může trvat i několik měsíců něž zmizí. Vyjímečně i roky.

Hubení štěnic teplem: vhodná aplikace pro hotelové pokoje. Ošetření pokoje trvá cca půl dne. Pokud není možné z nějakého důvodu provést ošetření pouze tepelnou formou, je možná kombinace- chemie - teplo -pára. Ošetření trvá celý den a je finančně dražší. Více odkaz výše.

Fotografie štěnic

Další fotografie na konci stránky

Štěnice
Štěnice

..

Pro zajímavost

V USA už jsou v prodeji různé odchytové zařízení na štěnice. Jejich pořízení je dosti finančně nákladné. V ČR se zatím takovéto lapače neprodávají,

https://www.sternenvironmental.com/bedbugs/bed-bug-detectors.php

Už i u nás se dají zakoupit lapače na štěnice, ale nejsou všemocné. Vždy záleží na správném umístění lapače a nejsou určeny k vychytání všech štěnic. Jde pouze o monitoring. Obsahují feromonový zdroj s 14ti denní účiností.

Fumigace - plynování.

Pokud někdo nabízí nebo údajně provedl hubení štěnic fumigací čili plynováním, tak vás uvádí v omyl. Může být použito různých dýmovnic nebo aerosolu, ale nejdná se o fumigaci. V prostorách bytů totiž není možné fumigaci provést. A to hlavně z bezpečnostních důvodů.

Co je fumigace: Použití jedovatých toxických plynů, které mohou pronikat dovnitř různých materiálů. Používá se především k ošetření obilovin.

fumigace - plynování: má ohlašovací povinnost na KHS. Při použití v obyvaných domech by mohlo dojít k otravě, i smrtelné.

Použití dýmovnice: Každá dýmovnice je použitelná na určitou velikost prostoru v m3. Např. na 20, 80, 120, 250m3

Hnízdo štěnic
Hnízdo štěnic

U chemické likvidace štěnic se vždy základně provádějí dvě aplikace. Žádná postřiková chemie nezahubí vajíčka štěnic!!!! Jak někteří pracovníci firem tvrdí svým zákazníkům. Možná je kombinace páry a postřiku.
Více zde: https://www.hygienicke-sluzby.cz/products/stenice-vice-zde-