Stránky se upravují

Cena - vždy na prvním místě?

V ČR je dosti velký rozdíl v cenách za vyhubení štěnic. Někdo nabízí cenu u bytu 1+1 - 1000,-Kč 1 ošetření, ale jsou zde i firmy, které se nebojí říci o 5 i 7.tis Kč. (2+1-10.tis) Ale vždy záleží na typu aplikace. Cenu 1000,-Kč za ošetření tohoto bytu si může dovolit provést pouze začínající deratizér, se základním vybavením, omezeným množstvím prostředků. Po získání větších zkušeností v tomto oboru, zjistí, že stejně musí zdražit. Do ceny musí počítat náklady na auto, vybavení, skladování, daně, atd. Jenom dodžení bezpečnosti při práci, vychází na pěkný peníz. Nákup rukavic, návleků, obleků, polomasek, masek a hlavně filtrů. Aplikační technika taky není zadarmo. Kvalitní postřikovač s měřením tlaku, stojí od 4.tis výše. Na druhou stranu, cena 7.tis za aplikaci je zcela přemrštěná, ale zákazníci ji ač s podivem často zaplatí.

Záruka

Záruka u hmyzu?! Pouze reklamní trik k získání zákazníka. Reklamace u hmyzu je totiž nevymahatelná. Pokud někdo skutečně poskytuje záruku v řádu měsíců, je to pouze jeho ,,dobrá vůle" Ale proč tedy lidé volají, že měli záruku, ale pan deratizér se následně vymlouvá, že chyba musí být někde jinde.

Profesionalita deratizérů

Pokud někdo provádí tuto činnost 1-2 roky, těžko se skutečně může považovat za odborníka. Ale samozřejmě na internet umístí ,,letité zkušenosti s likvidací štěnic"" Přičemž se štěnice v ČR vyskytují cca 8-10 let. ( tento údaj nemusí být zcela přesný, pokud by šlo o přesný rok, zkontrolujeme staré pracovní diáře ) Někteří deratizátoři se stali těmito ,,odborníky"" pouze za účelem zisku, ale jejich zkušenosti v tomto rozsáhlém oboru jsou z důvodu malé praxe dosti slabé.

Přijedeme ještě dnes?

Přijet na zásah v den objednání? Pouze velká firma může někdy přijet onen den. Pokud nědo přijede v den objednání, nemá dostatek zakázek. Práce se plánují i na několik dní předem. Štěsí pokud je možné objednat zásah 1, 2 dny předem. Samozřejmě se může stát, že během dne dojde k nečekaným změnám, poté je možné ihned přijet. Ale pokud není ve firmě dostatek pracovníků a přitom inzerovat ,, zásah ještě dnes"" prosím pochybujte o odbornosti a serióznosti. Firmy u kterých není uvedeno ani IČO nebo název.

Diskrétnost

Pokud si zákazník objedná provedení zásahu, nemusí se obávat informování další bydlících v domě. Vy objednáte - vy jste zákazník. Ani pokud SVJ objedná služby, není možné označit ohnisko napadení. Na místě se pozná doba zasažení štěnicemi, ale není možné určit původce přínosu. Pokud tedy soused přinese domů štěnice, ty vlezou k Vám do bytu, rozmnoží se a rozlezou do celého domu, nemůže Vás nikdo nařknout, že jsou štěnice od Vás. Pozor: podle občanského zákoníku je soudně vymahatelné pro pomluvu.

Domácí zvířata

Zvířatům nevadí?

Ale ano, vadí. Žádné zvíře nemůže být přítomno postřiku. Vrátit se do ošetřeného prostoru může až po jeho důkladném proschnutí a vyvětrání. U jednoho druhu přípravku může pes zpět až za 8 hodin. Pes, kočka nemusí hned uhynout, ale může dojít ke zdravotním potížím a to i se značmým spožděním. Ale k úhynu zvířete může dojít právě z důvodu neodbornosti firem a i došlo.

Jedna aplikace?

Jedna aplikace postačuje pouze v případě: zcela krátkodobá přítomnost štěnic. Nebo: aplikace kombinovaná - postřik a pára. Žádná samotná chemická aplikace nezahubí vajíčka štěnic. Štěnice po vylíhnutí z vajíček, musí přelést přes ošetřenou plochu. A pokud se štěnice z vajíčka vylíhne např. za 14 dnů, insekticidní postřik už nemusí být dostatečně účinný. A hlavně může štěnice lézt za hostitelem jinou než ošetřenou cestou. Tedy lepší provést postřiky dva lacinější než jeden hodně drahý.

Aplikace aerosolu:

Ve většině případech se navíc k postřiku aplikuje aerosol nebo používá dýmovnice. Začínající deratizátoři používají aerosolové bombičky nebo dýmovnice. Firmy většinou aplikují studený nebo teplý aerosol z generátorů

Jaký zvolit prostředek:

Každá firma používá vlastní kombinaci prostředků. Prostředek, se kterým má nejlepší zkušenosti, nebo dle finanční náročnosti ošetření. Ale některé firmy nemají možnost využít všech dostupných prostředků. A to z důvodu malé kvalifikace. Na některé druhy jedů, musí totiž vlastnit platné osvědčení opravňující používat tyto druhy prostředků.

Zakázané prostředky

Pokud je nějaký prostředek zakázaný pro určitý druh ošetření, tak přeci z nějakého důvodu. Prostředek musí být povolen pro aplikaci v bytové jednotce, ale hlavně musí být povolen pro použití v ČR. Je vyžadováno dodržovat návod k použití.

Pokud někdo používá prostředky na ochranu rostlin a ještě Vám nabídne jednou tak silnou koncentraci, zcela vědomě porušuje zákony, ale hlavně ohrožuje Vaše zdraví. Před několika lety došlo dokonce k několika úmrtím, právě z nedodržování povolených koncentrací ( Thajsko )

Ošetření celého domu?

Proč!

Zásadní ošetření je tzv. do kříže. To znamená zasažený byt, byt nad a pod. Byty do stran přímo sousedící se zasaženým bytem. Ale ani tento způsob není potřeba většinou provádět. Záleží na množství štěnic v zasaženém prostoru a zda jsou zasaženy už i jiné bytové jednotky. Záleží na chování nájemníků - odnos napadeného nábytku, atd. Zcela zbytečně necháte provést drahé ošetření v celém domě a za pár měsíců se může celá situace znovu opakovat. Některým nájemníkem může dojít k nové infestaci. Nebo někteří vlastníkci nemusí se zásahem v jejich bytě souhlasit. Poté se SVJ dostává do slepé uličky.

Kdo za službu platí

Službu platí ten, kdo ji objedná. SVJ běžně odmítají službu hradit, ať si ji majitelé bytu zaplatí sami. Ale zde se dostáváme opět do patové situace. Majitel na ošetření nemá peníze nebo má podezření, že štěnice přilezli z jiných bytů. Ošetření neprovede a štěnice se rozlezou i jinam. A následuje jediné, SVJ nakonec zaplatí daleko větší cenu za více bytů než kdyby včas nechalo provést ošetření pouze zasažené bytové jednotky. A zaplatí to všichni z fondu oprav.

Cena:

Cena je závislá hlavně na velikosti ošetovaného prostoru a zvoleném typu aplikace.

Ceny ošetření začínají na částce 2000,-Kč

Upřesnění ceny je možné konzultovat telefonicky